Nasza wizja

Cele długofalowe:
awans do Plusligi seniorów oraz zawodnicy GWR Academy w reprezentacji

Cele krótkofalowe:
popularyzacja siatkówki, budowanie sportowej świadomości w oparciu o hasło "I love volleyball”

Od kilku sezonów seniorski zespół Gwardii Wrocław występuje w rozgrywkach pierwszoligowych. To duży przeskok po latach spędzonych na drugoligowych parkietach. Jednak wizja rozwoju na najbliższe lata zakłada zdobycie kolejnego awansu, dzięki któremu Gwardia dołączy do grona drużyn siatkarskiej Plusligi. Chcemy, by o sile pierwszego zespołu stanowili zawodnicy związani z regionem, nasi wychowankowie. Wiemy, że droga od siatkówki młodzieżowej do seniorskiej jest bardzo długa. Chcemy jednak przede wszystkim zaszczepić w młodych siatkarzach właściwe wzorce i miłość do naszej dyscypliny. Najważniejszym celem jest sprawienie, by zawodnicy trenowali z radością i przekonaniem, że obrali właściwą drogę. Gwardia Wrocław Academy to zespoły młodzieżowe występujące na każdym poziomie rozgrywek – młodzicy, kadeci i juniorzy – oraz dodatkowo tzw. grupa naborowa, czyli dzieciaki stawiające swoje pierwsze siatkarskie kroki. Najzdolniejsi i najbardziej perspektywiczni zawodnicy drużyn młodzieżowych mają także możliwość oswajania się z siatkówką seniorską, bowiem Gwardia Wrocław Academy występuje także na parkietach trzecioligowych.

Budowa centrum treningowego + tzw. "szkoły satelity"

Chcąc zapewnić młodym Gwardzistom możliwie najlepsze warunki treningowe, pracujemy nad koncepcją budowy własnego centrum sportowego, które ma się stać nowym domem Gwardii Wrocław. Równolegle nawiązujemy współpracę z kolejnymi placówkami oświaty, dzięki którym powstają kolejne „szkoły-satelity” Gwardii Wrocław. Ideą tych działań jest utworzenie gęstej siatki szkół na terenie całego Wrocławia, w których od najmłodszych lat trenować będą Gwardziści. Działania te mają na celu popularyzację siatkówki i umożliwienie wyboru szkoły, która będzie z różnych względów najdogodniejsza dla uczniów i rodziców.

Rozwój sekcji siatkówki plażowej - pary profesjonalne + urozmaicenie dla zawodników akademii

Dodatkowo kolejny elementem układanki w procesie rozwoju klubu jest powstanie GWR Beach Volley. Pierwszego w historii klubu siatkówki plażowej w Polsce, funkcjonującego pod egidą jednego z najbardziej zasłużonych klubów siatkarskich w kraju. Sekcja siatkówki plażowej stworzy profesjonalne warunki dla związanych z regionem par, które od lat zajmują czołowe miejsca w turniejach rangi Mistrzostw Polski. Oprócz tego GWR Beach Volley ma służyć stworzeniu alternatywy dla zawodników akademii, którzy w okresie pomiędzy sezonami halowymi chcą spróbować swoich sił na piasku. W myśl zasady, w którą mocno wierzymy, że pasji do siatkówki nie trzeba dzielić na halową i plażową, gdyż te dwie dyscypliny mogą ze sobą jak najbardziej współgrać.