Wrocław

Stolica Dolnego Śląska

Wrocław jest wyjątkowym miejscem nie tylko na polskiej, ale i europejskiej mapie. Połączenie tradycji z nowoczesnością, Europejska Stolica Kultury, gospodarz igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games. Do tego piłkarskie EURO 2012 oraz złoto dla polskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

Wrocław jest uznawany za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do życia, i trudno się temu dziwić. Urokliwy Rynek, Hala Stulecia, Pergola, oraz wyjątkowy ogród zoologiczny. ZOO we Wrocławiu to również ważny partner siatkarzy Gwardii, którzy w sezonie 2018/19 zostali ambasadorami zwierzaków zamieszkujących to szczególne miejsce.

To właśnie w stolicy Dolnego Śląska polska reprezentacja rozpoczęła marsz po złoto 5 lat temu. Poza sportowymi tradycjami, we Wrocławiu nie brakuje atrakcji: SkyTower, Aquapark, zabytkowy Dworzec PKP, Hala Orbita, Stadion Olimpijski oraz Stadion Wrocław. Nasze miasto to miejsce spotkań różnych kultur, wyznań i wyjątkowych ludzi, co czyni je niepowtarzalnym. Dlatego właśnie słowa nie opiszą tego, co można zobaczyć po przyjeździe do dolnośląskiej stolicy. To wszystko możecie zrobić przy okazji meczów Gwardii Wrocław, która zaprasza na swoje ligowe pojedynki do Orbity.

 • Najpopularniejsze atrakcje Wrocławia:
  – wrocławski Rynek
  – ZOO i Afrykarium
  – wrocławskie krasnale
  – Stare Miasto
  – Ostrów Tumski
  – Panorama Racławicka
  – Kolejkowo – cudowny świat w miniaturze
  – Multimedialna Fontanna na Pergoli

podziel się wpisem

Facebook

social media